Roman Hartl získal prestižní novinářskou cenu Prix Non Pereant 2015

Ve dvoraně Českého muzea hudby v Praze se už podevatenácté rozdělovaly ceny v prestižní novinářské soutěži Prix Non Pereant 2015 – Novináři na pomoc památkám. V kategorii publicistika zvítězil Roman Hartl. Ocenění v podobě křišťálového artefaktu z karlovarské sklárny Moser převzal z rukou předsedy poroty, předního českého historika umění a někdejšího ředitele Národní galerie Jiřího T. Kotalíka, za cyklus článků s neobvyklými náměty pro časopis Turista, zejména za článek Valeč všemi smysly,
uveřejněný v říjnovém vydání Turisty. Porota ocenila na vítězném příspěvku vedle originálního námětu i vysokou profesionalitu zpracování a neotřelou jazykovou krásu.
Ceny Prix Non Pereant se udělovaly v pěti kategoriích – denní tisk, televize, rozhlas, publicistika a internet. V kategoriích tištěných médií (denní tisk, publicistika) vybírala porota ze sto dvaceti přihlášených příspěvků. Roman Hartl se dlouhodobě věnuje popularizaci a propagaci regionálního historického dědictví, zejména Rakovnicka, severozápadních Čech a méně známých koutů Prahy. V soutěži Prix Non Pereant zvítězil již podruhé, premiérového vítězství dosáhl v roce 2010 za osobitý
cestopis Rakovnickem za památkami. Soutěž Prix Non Pereant organizuje Syndikát novinářů České republiky a občanské sdružení Pro Bohemia. Záštitu nad udílením cen převzal ministr kultury Daniel Herman.
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *