Velký průvodce tajemným Rakovníkem. Jak si objednat zaslání knihy poštou.

Pokud nemáte možnost zakoupit si knihu Velký průvodce tajemným Rakovníkem v Městském informačním centru Rakovník (Husovo náměstí 114), nechte si ji zaslat poštou!

Je to jednoduché. Knihu si můžete nechat zaslat buď na dobírku, nebo po předchozí platbě na účet. Cena knihy při zaslání na dobírku je 420 Kč, při předchozí platbě na účet 360 Kč.

Objednávku s vybraným způsobem dodání a vaší doručovací adresou zašlete na roman.hartl@seznam.cz. V případě platby na účet obdržíte platební údaje v potvrzení objednávky. Odeslání knihy následuje do dvou dnů po objednávce, popřípadě po připsání částky na účet.

Čekání je u konce. Velký průvodce tajemným Rakovníkem je již v prodeji

A je to tady, vychází dlouho očekáváný první díl Velkého průvodce tajemným Rakovníkem! Čeká vás téměř tři sta stran tajuplného čtení: Rakovnické pověsti a vyprávění o tom, jak pověsti vznikaly, o jejich sběratelích, proměnách i překvapujících historických souvislostech. V prvním díle se podíváme na zoubek pověstem o vzniku Rakovníka, o hradě Hlavačově, Kamenné panně, Kokrdově, kostelíku svatého Jiljí a zvonu Žebráku. A mimo to se těšte i na záhadné příběhy, které se v Rakovníku opravdu staly.

Kniha je k dostání v Městském informačním centru na Husově náměstí za 290 Kč. Křest knihy se uskuteční ve čtvrtek 18. listopadu od 17 hodin v dětském oddělení městské knihovny (v budově informačního centra).

Kněževeská knihovna slaví

Nenechte si ujít v sobotu 12. září 2020 slavnostní odpoledne k 150. výročí založení veřejné knihovny v Kněževsi. Oslava se bude konat od 14 hodin na dvoře historického kněževeského hostince Na Václaváku. Na programu jsou jiné dvě výstavy (o historii knihovny a výstava nových naučných panelů pro kněževeské náměstí), loutkové divadlo, koncert rakovnického dixielandu Brass Band a také vlastivědná vycházka „Literární Kněževes“, při které budu vyprávět o kněževeských autorech a literárních zajímavostech a předčítat literární ukázky.

Vycházka začne v 15.45, povede po kněževeském náměstí a potrvá přibližně 90 minut. V literárních ukázkách zavítáme společně se spisovatelem Josefem Štolbou mezi obávané cařihradské hasiče, cestopisná črt zdeslavského autora Aloise Fietze nás přenese do Kněževsi v roce 1908, chybět nebudou ukázky z poezie kněževeského Václava Hornofa, uslyšíte i úryvek z vyprávění jednoho samotářského kněževeského chlapce, jemuž zachránily život knihy, dozvíte se, jak vznikla jedna kněževeská pověst a čeká vás i jedna soudnička o kruté pomstě odmítnuté milenky.

Sraz účastníků vycházky je v 15.45 před hostincem Na Václaváku.

Podrobný program oslav najdete na připojeném letáku.

Vlastivědná vycházka Rakovníkem po stopách Karla Buriana

V pátek 17. 7. si nenechte ujít vlastivědnou vycházku Rakovníkem po stopách světoznámého operního pěvce Karla Buriana. Vycházku připravila Městská knihovna Rakovník – Městské informační centrum Rakovník. Sraz je před informačním centrem na Husově náměstí. Vstupné je 50 Kč. Předprodej vstupenek v informačním centru.

Karel Burian se narodil v roce 1870 v Rousínově. V Rakovníku prožil část svého dětství a seznámil se zde s profesorem a historikem Zikmundem Wintrem, který pak výrazně zasáhl do jeho životních osudů. V Rakovníku měl Burian i mnoho přátel, často sem zajížděl zvláště po roce 1907, kdy si v blízkých Senomatech pořídil chmelařský statek. V Rakovníku je i pohřben.

Při vycházce se dozvíte i nemálo zajímavého o dalších pěvcích a pěvkyních, kteří měli blízko k Rakovníku, uslyšíte i ukázky z Burianových pamětí, věnovaných Rakovníku, řeč bude i o dalších slavných Burianových rakovnických současnících, violistovi Jiřím Heroldovi nebo spisovateli Jaroslavu Mariovi.

Nová hledačka – vydejte se s klukem Karlíkem do Zbečna osvobodit zakletého Lorka!

Zvědavý kluk Karlík, který miluje luštění rébusů a hádanek, se ve svém čtvrtém dobrodružství vydá na Křivoklátsko do Zbečna, aby se pokusil osvobodit zakletého Lorka. Přidejte se k němu a užijte si novou hledačku, kterou pro vás připravila Místní akční skupina Rakovnicko. Hledačka je zábavná hra, při které poznáváte místní zajímavosti a pamětihodnosti a zároveň řešíte nenáročné hádanky a rébusy. V minulých hledačkách navštívil Karlík Mutějovice, Čistou a Rakovník, kde se vydal po stopách strašidelné legendy o rakovnické Smrti.

Novou hledačku si stáhněte zde:

http://www.romanhartl.cz/wp-content/uploads/2019/10/Zbecno_hledacka_LOREK_FINAL.pdf

Další hledačky jsou k dispozici zde:

http://www.mas-rakovnicko.cz/questing/

http://www.mas-rakovnicko.cz/questing/